محل تبلیغات شما

برخی مطالعات نشان دادند، مصرف قهوه خطر ابتلا به دیابت نوع II را کمتر میکند. برخی مطالعات نشان میدهد در افرادی که قهوه مصرف میکنند ۲۵ تا ۳۰ درصد خطر ابتلا به این بیماری کاهش مییابد. اسم بعضی از این مزارع بزرگ معروف که ممکن است در بازار قهوه خاص یا اسپشالتی به آن برخورید عبارتند از: ایپانما (Ipanema)، مونت آلگره (Mont Alegre) و بوآ ویستا (Boa Vista) که همه قهوههای باکیفیت و مرغوبی تولید میکنند. مطالعه دیگری نشان داد در افرادی که روزانه ۴ فنجان یا بیشتر قهوه مصرف میکردند، خطر ابتلا به خودکشی ۵۳٪ کمتر بود. یک مطالعه نشان داد که نوشیدن قهوه میتواند به جلوگیری از آسیبهای شبکیه ناشی از اکسیداتیو استرس کمک کند. ثابت شده است که قهوه باعث جلوگیری از گسترش دو نوع سرطان از جمله سرطان کولورکتال و سرطان کبد میشود. افسردگی به عنوان یک اختلال روانی جدی شناخته میشود که ممکن است کیفیت زندگی پایینی را ایجاد کند. سرطان به عنوان یکی از علل اصلی مرگ و میر در جهان شناخته شده است و با رشد سلولهای کنترل نشده در بدن تعریف شده است.

به این دلیل که کافئین یکی ماده طبیعی است که میتواند به سوزاندن چربی کمک کند. همانطور که میدانید آدرنالین یک هورمون برای کمک به آماده سازی بدن در مقابل عملکرد شدید فیزیکی به ویژه در حال ورزش و فعالیت بدنی است. با این اثرات، هیچ تعجبی وجود ندارد که بگوییم کافئین میتواند به بهبود عملکرد فیزیکی کمک کند؛ بنابراین، حدود ۳۰ دقیقه قبل از رفتن به ورزشگاه، بهتر است از یک قهوه لذت ببرید. کافئین به تمرکز کمک میکند و بر حافظه بلند مدت نیز تاثیر دارد. حداقل یک فنجان قهوه در روز باعث بهبود حافظه کوتاه مدت میشود. صرف نظر از بهبود حافظه و تمرکز، مصرف روزانه قهوه میتواند به سلامت کلی مغز نیز کمک کند. همانطور که قبلا ذکر شد، نوشیدن قهوه در مقابل ابتلا به بیماریها مقاومت ایجاد میکند، به این معنی که قهوه میتواند به شما کمک کند که بیشتر زندگی کنید. اگر میخواهید خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش دهید، سعی کنید به طور منظم قهوه بنوشید. در یک مطالعه، افراد مبتلا به دیابت که قهوه مصرف میکردند، طی یک دوره ۲۰ ساله ۳۰٪ کاهش خطر مرگ را تجربه کردند؛ بنابراین، اگر میخواهید طول عمر بیشتری داشته باشید، باید به طور منظم قهوه مصرف کنید.

در صورت عدم وجود کورتیزول، احساس خواب آلودگی در افراد ایجاد میشود. آیا میدانید که کافئین در بسیاری از مکملهای تجاری که برای چربی سوزی ارائه میشوند، یافت میشود؟ این نوع قهوه به قدری ریز است که نمی توان برای مصارف مختلف از آن استفاده نمود. بیشتر نوشیدنیها و قرصهای کافئین دار باعث افزایش تپش قلب میشوند و بیماران قلبی ـ عروقی، مبتلایان به پرفشاری خون، افراد دچار سردردها و بی خوابیهای مزمن، افراد سیگاری و کسانی که دچار اختلالات روانی همچون استرس و اضطراب شدید هستند، افراد با ناراحتیهای گوارشی، مبتلایان به اختلالات کبدی و کلیوی و کسانی که مشکلات مفصلی و تراکم استخوان پایینی دارند و نی که مبتلا به فیبروکیستیک سینه هستند، نباید از نوشیدنیهای پرکافئین حتی نوشیدنیهای کولادار استفاده کنند. محققان دریافتند که مصرف کنندگان متعادل قهوه در مقایسه با افرادی که دارای مصرف زیاد یا کم هستند و یا اصلا مصرف نمیکنند، خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را ۲۰٪ کمتر دارند.

فرنچ پرس: این وسیله امروزه بسیار کاربرد داشته و نه تنها در کافی شاپ ها، بلکه در بین افراد و در خانهها و یا محل کار و گردششان مورد استفاده قرار میگیرد. این تحقیق نشان میدهد که قهوه سیاه میتواند باکتریهای دندان که ممکن است منجر به پوسیدگی دندان شود را از بین ببرد؛ اما هنگامی که شکر یا شیر را به قهوه اضافه میکنید، این مزیت از بین میرود. دانه های قهوه دو به دو به یكدیگر چسبیده اند و پرده نازكی میان دانه ها وجود دارد كه آن ها را از هم جدا می كند.تهیه قهوه در كشورهای جهان متفاوت است، اما اغلب آن را با آب جوش ، بخار آب و یا از طریق گذراندن آب جوش از پودر آن تهیه می كنند.بهترین قهوه جهان از نظر بو و طعم ، از بوته ای به نامArabica به دست می آید كه در برزیل به خوبی رشد می كند و از آن جا به سراسرجهان صادر می شود . البته مهم است که آب جوش روی اسپرسو ریخته شود؛ چرا که اگر این ترتیب جابجا شود و اسپرسو را به لیوان آب داغ اضافه کنیم، اسم ترکیب به دست آمده دیگر قهوهی آمریکانو نیست و باید آنرا لانگ بلک (Long Black) نامید!


قهوه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ارزان کده ارزیابی کافی نت و گیم نت کامبادن انجمن رزمندگان و جانبازان زیر 25 درصد سایت فایل سرچ کوهساران emersonwbil9 webbplats شماره خاله سنجش امیرکبیر،منابع آزمون دکتری و ارشد شرکت آسانسور ایمن آسانبر لیان (بوشهر لیفت)